نرم افزار تخمین رتبه ( تراز ) آزمون دکتری

نرم افزار تخمین رتبه ( تراز ) آزمون دکتری

داوطلبانی که در آزمون دکتری 99 شرکت کردند می توانند یک بار پس از انتشار دفترچه سوالات و پاسخنامه کلیدی و بار دیگر پس از اعلام نتایج اولیه این کنکور از نرم افزار تخمین رتبه دکتری هیوا به منظور به دست آوردن تراز تقریبی خود استفاده نمایند . در تهیه این نرم افزار از روشی استفاده شده که کمترین خطای ممکن را در محاسبه تراز تقریبی داوطلبان داشته باشد .

برای مشاوره تخمین رتبه ( تراز ) آزمون دکتری

برای مشاوره تخمین رتبه ( تراز ) آزمون دکتری


هر ساله بعد از برگزاری آزمون دکتری ، سازمان سنجش دفترچه سوالات و پاسخنامه ای آزمون در هر گروه آزمایشی را روی وب سایت خود به نشانی sanjesh.org منتشر می کند . داوطلبان می توانند با مقایسه پاسخنامه منتشر شده و پاسخ های خود ، درصد های دروس امتحانی رشته خود را محاسبه کنند .

برای اینکه داوطلبان مطلع شوند که با درصد های احتمالی ، چه ترازی کسب می کنند و شانس قبولی در کدام دانشگاه های دولتی و آزاد را دارند ، می توانند از نرم افزار تخمین رتبه ( تراز ) دکتری استفاده کنند . این نرم افزار با استفاده از کارنامه های موجود در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تولید شده است .

اصول کار نرم افزار تخمین رتبه ( تراز ) دکتری هیوا بدین صورت است که هر داوطلب با انتخاب نام گروه آزمایشی ، نام رشته ، نوع سهمیه و وارد کردن درصد های هر درس به صورت جداگانه ، می تواند به صورت تقریبی تراز خود را مشاهده کنند .

با توجه به این که مرکز مشاوره تحصیلی هیوا نرم افزار انتخاب رشته دکتری دانشگاه های سراسری را تهیه کرده است ، داوطلبان با انتخاب گزینه ی (( با این تراز در کدام دانشگاه های دولتی قبول می شوم ؟ )) ، می تواند شانس های قبولی خود در دانشگاه های سراسری را مشاهده کند .

در حال حاضر داوطلبان رشته های زبان و ادبیات فارسی ، علوم ورزشی - مدیریت ورزشی ، علوم اجتماعی ، مدیریت آموزشی ، مشاوره ، حسابداری ، حقوق بین الملل عمومی ، حقوق جزا و جرم شناسی ، حقوق خصوصی ، روانشناسی ، علوم سیاسی و روابط بین الملل ، کارآفرینی آینده پژوهی و مدیریت تکنولوژی ، مالی ، مدیریت بازرگانی و راهبردی ، مدیریت دولتی ، مدیریت صنعتی ، حقوق عمومی ، مهندسی برق - قدرت ، مهندسی عمران - سازه ، مهندسی عمران - مدیریت ساخت ، معماری ، پژوهش هنر و آموزش زبان انگلیسی می توانند با استفاده از این نرم افزار ، تراز خود در آزمون را تخمین بزنند .

برای تخمین رتبه آزمون دکتری، کادرهای مشخص شده را تکمیل کنید:


سوالات متداول


1- آیا امکان تخمین تراز برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران در آزمون دکتری با استفاده از نرم افزار تخمین رتبه هیوا وجود دارد ؟

بله داوطلبان ایثارگر ازمون دکتری نیز می توانند تراز تقریبی خود را با استفاده از نرم افزار تخمین رتبه دکتری هیوا مشاهده نمایند . بدین منظور در متن مقاله برای انتخاب سهمیه داوطلبان نیز منوی کشویی در نظر گرفته شده است .2- نرم افزار تخمین تراز دکترای هیوا در چه مواقعی مورد استفاده است ؟

داوطلبان می توانند در دو بازه زمانی قبل و بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور دکترا از نرم افزار تخمین رتبه سامانه هیوا استفاده نمایند که جزئیات بیشتر آن در متن مقاله شرح داده شده است .3- آیا نرم افزار تخمین رتبه دکتری سامانه هیوا این امکان را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا بدانند با تراز تقریبی خود به مصاحبه چه دانشگاه هایی دعوت می شوند ؟

بله نرم افزار تخمین رتبه هیوا این امکان را برای داوطلبان فراهم کرده تا پس از مشاهده تراز تقریبی خود ، از محدوده شانس دعوت به مصاحبه شدن در دانشگاه های سراسری و آزاد مطلع گردند .


مطالب مرتبط:

برچسب ها:
آزمون دکتری دکتری 99 نرم افزار تخمین رتبه دکتری تخمین رتبه تخمین تراز نرم افزار تخمین رتبه دکتری سراسری
نظرات کاربران


تعداد کل نظرات: 216
شادی
1399/06/23

با سلام وقت بخیر با تراز 4551 شانسی برای قبولی در مصاحبه هست یا نه با تشکر


پاسخ مشاور هیوا:

سلام . قبولی شما در مصاحبه دکتری به نمره ای که در مصاحبه کسب می کنین و به نظر تیم مصاحبه کننده بستگی داره .

مهسا
1399/06/05

سلام من از این تخمین تراز استفاده کردم ترازم ۴هزارم ۷۰۰ میشه ولی تراز واقعیم در کنکور ۳هزار و ۹۰۰ شده امسال خیلی تغییر کرده مثل اینکه.حالا سوال من اینه که آیا شانس قبولیم هم دیگه به اندازه تراز ۴هزار و ۷۰۰ نیست؟ یا به نظرتون به نسبت تغییرات امسال دانشگاه ها هم حد ترازشون رو تغییر میدن؟


پاسخ مشاور هیوا:

سلام . با توجه به تغییر ترازهای کنکور دکتری ممکنه حد نصاب تراز دعوت به مصاحبه دانشگاه ها تغییر کنه ، در حال حاضر شما حد نصاب ترازهای کنکور دکتری 98 رو در نظر بگیرین .

Sara
1399/06/05

با سلام و وقت بخیر، آیا با تراز ۱۵۶۰ در رشته اگروتکنولوژی دانشگاه گیلان دعوت به مصاحبه میشم.


پاسخ مشاور هیوا:

سلام . برای تعیین شانس قبولی از نرم افزار انتخاب رشته آزمون دکتری هیوا استفاده کنین و یا با مشاوران ما ارتباط برقرار کنین .

ریحان
1399/06/04

دوستان کسی اطلاع نداره امسال تراز ها چطور بوده حس می کنم خیلی ترازم نسبت به درصدام در مقایسه با کارنامه های سالای قبل پایینه؟ دلیلش چیه


پاسخ مشاور هیوا:

سلام . با توجه به رقابت میان داوطلبین هر آزمون در هر سال تراز و رتبه های کنکور تعیین میشه ،در مواقعی که ترازها زیاد خوب نباشه حد نصاب ترازهای دعوت به مصاحبه دانشگاه ها ممکنه تغییر کنه و متناسب با ترازهای آزمون همان سال تعیین شه .

mohamad rezaee
1399/06/04

من دکتری برق شرکت کردم امسال ، ترازم شد۳۳۲۹، و نرم‌ افزار شما ۳۱۰۰ رو تخمین زد واسم که نتیجه بسیار خوبی داره، اما سطح تراز دانشگاه های دولتی رو کاملا اشتباه هست، من کارنامه دکتری سال۹۸ رو هم دارم که سطح تراز های نرم افزارتون بسیار متفاوت با سطح تراز‌ واقعی می باشد.

حمید
1399/06/04

سلام.... وقت بخیرآیا امکان قبولی با رتبه 473 و تراز 1318 در دانشگاه آزاد (تهران) وجود دارد؟ نمره کل: 1402معدل کل: 17.63نمره پایان نامه: 18.5پذیرش مقاله (پوستر) دانشگاه علامه پذیرش مقاله (پوستر) دانشگاه تربیت مدرس


پاسخ مشاور هیوا:

سلام . قبولی شما به امتیازی که در مصاحه کسب می کنین ، تراز کنکور و نمره مصاحبه سایر متقاضیان رشته / محل مورد نظر شما بستگی داره .

Y@s
1399/06/03

تراز های امسال ظاهراً با سال قبل خیلی خیلی فرق کرده... چون با مقایسه درصدهای پارسال و امسال متوجه میشی که تغییرات زیادی کرده... نمیدونم شاید سیاست جدید سنجش باشه.به هر حال امیدوارم به خیر بگذره

ا
1399/06/03

باسلام خواستم بدانم که در رشته حقوق جزا که ظرفیت ها خیلی پایینه سهمیه 5 درصد اعمال نمیشه درسته؟


پاسخ مشاور هیوا:

سلام . در کنکور دکتری در رشته / محل هایی که ظرفیت محدوده ظرفیت جداگانه ای به داوطلبین دارای سهمیه ایثارگران 5% اختصاص داده نمیشه .

نغمه
1399/06/03

با سلام و خسته نباشید. ببخشید امکانش هست با تراز 703 رشته ادبیات و زبان فارسی در دانشگاه پردیس البرز دانشگاه تهران قبول شد.ممنون از راهنمایی شما.


پاسخ مشاور هیوا:

سلام .  برای تعیین شانس قبولی عبارت نرم افزار انتخاب رشته آزمون دکتری هیوا رو در گوگل سرچ کنین .

....
1399/06/03

سلام . من رتبم 50 شده . دکتری حقوق خصوصی شرکت کرده بودم . 1 مقاله پژوهشی دارم زبان مسلطم ولی مدرک تافل و ایلتس ندارم . لیسانس و فوقم دولتی خوندم. الان در چه دانشگاهی روزانه شانس قبولی دارم در مصاحبه؟


پاسخ مشاور هیوا:

سلام . قبولی شما در مصاحبه به نظر تیم مصاحبه کننده بستگی داره ، شانس قبولی در بسیاری از دانشگاه ها وجود داره البته به مصاحبه شما بستگی داره ، در دانشگاهی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کردین شانس قبولی بیشتری دارین ، می تونین برای انتخاب رشته و ... با مشاوران ما ارتباط برقرار کنین .


نمایش نظرات بیشتر...

ارتباط با ما

درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما در این زمینه نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن 9099071789 ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور و به ازای هر دقیقه 30000 ریال ) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره حضوری گروه آموزشی هیوا بهره مند گردید. همچنین می توانید از طریق فرم ارتباط با ما، پیام ها و انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید. سایت مشاوره هیوا یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر اعم از سازمان سنجش ، دانشگاه آزاد و .... هیچگونه وابستگی ندارد.
جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن 54787700-021 تماس حاصل فرمایید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به هیوا می باشد ©